Холістична медицина у Львові
Проблеми сучасної медицини
Традиційна медицина
Гомеопатія
Гомотоксикологія
Акупунктура
Інформаційна медицина
Психотерапія, Психоаналіз, НЛП
Санологія, Валеологія, Технології здоров'я
Біоритмологія, Хрономедицина
Антропософська медицина
Медичні родзинки
Навчання
Події
Медичні центри
Лікарські товариства
Наші партнери
Консультації
Лікарі
Фотогалерея


Підписка на розсилку
"Як правильно хворіти"
Архів розсилки
УКРМЕД - Каталог Медичних Сайтiв в Українi
Свободная Ниша Рунета. Создай сайт, обреченный на успех!
StartUA.com
Ваш Медицинский Агент в интернете
Від гормонів в менопаузу більше шкоди, ніж користі.

Замісна гормональна терапія, яка часто призначається жінкам в період менопаузи, зовсім не володіє тими чудовими властивостями, які їй приписуються. Як повідомляється в звіті, підготовленому міжнародною групою експертів, доказової бази у тверджень про те, що призначення гормонів захищає від хвороб серця, переломів, депресії і слабоумства, немає.

Цей звіт був підготовлений на замовлення Національних інститутів охорони здоров'я (NIH) і приватного італійського фонду, і буде повністю опублікований тільки в червні. Він стосується багатьох аспектів здоров'я жінок в період менопаузи, однак той розділ, який стосується замісної гормональної терапії, був поширений в березні 2002 р. на науковому симпозіумі NIH. Тепер тема піднята в New York Times.

У документі узагальнені спостереження 28 вчених з США, Італії, Швеції, Швейцарії і Австрії. Дослідники прийшли до висновку, що більш ранні дані про користь призначення гормонів були отримані з ненадійних джерел. Нові дослідження виконані не методом спостереження, а з участю контрольних груп, коли частина жінок отримує гормони, а частина - неактивне плацебо, не знаючи про це.

У ході одного дослідження було встановлено, що замість того, щоб захищати жінок від хвороб серцево-судинної системи (так вважалося раніше), гормони на 50 процентів збільшують ризик інфаркту в перший рік прийому. У інших дослідженнях також була встановлена відсутність захисного ефекту і навіть деяке підвищення ризику закупорки судин

У документі зазначається, що замісна гормональна терапія захищає кістці від остеопорозу, однак зниження ризику переломів було зафіксоване тільки при спостереженнях за звичайним прийомом препаратів. Достатніх за масштабом контрольованих досліджень цього питання не проводилося. Також позитивного ефекту не відмічено при вивченні впливу на хворобу Альцгеймера, депресії і нетримання сечі.

Вчені зазначають, що кожний випадок призначення гормональної замісної терапії належно обговорювати індивідуально. Для більшості захворювань, з якими, як передбачалося, борються гормони, є більш ефективні ліки, які, ймовірно, будуть більш переважними.

http://lenta.ru/health













Олександр Задорожний, дизайн Дмитро Шутко.
Ukrainian Russian